FC Bechyně vs SK Sviny

Pohár Muži

5

Muži

win
  • FC Bechyně vs SK Sviny - 5 goal(s)
3

SK Sviny

loss
  • FC Bechyně vs SK Sviny - 3 goal(s)
10. 3. 2024 | 16:00
UMT Soukeník

FC Bechyně vs SK Sviny

Report

První letošní utkání a vlastně i první sraz týmu od podzimní dokopné nás čekalo na umělém trávníku na Soukeníku v Sezimově Ústí. Soupeřem byly SK Sviny v rámci čtvrtfinále okresního poháru mužů.

Sestava byla z poloviny zaplněna dorostenci, kteří za sebou mají náročnou zimní přípravu, proto jsme k zápasu přistupovali s respektem. Nakonec bylo pro hráče Bechyně příjemným překvapením, s jakým přehledem hráli všichni mladí hráči. Do soupeře jsme se zakousli a vlastně od prvních minut jsme se ujali otěží zápasu. Vytrvalou poziční hrou zaměřenou na držení míče jsme soupeře v prvním poločase nepustili do žádné šance. Naopak domácí borci s chutí kombinovali a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Nutno přiznat, že k otevíracímu gólu nám výrazně přispěl brankář Svin, který si nevybral svůj šťastný den. Ve skvělé pohodě hrající domácí postupně přidali další 3 goly po krásných kombinačních akcích, respektive po standartní situaci a to ještě zahodili dalších alespoň 5 vyložených šancí.

Do druhého poločasu se protočilo se sestavou, trenér Bechyně Vincenc Staňo vyzkoušel více variací. Do branky se postavil do té doby skvěle na křídle hrající Václav Augsten, který plní roli brankáře v dorostu. Bohužel ti nejzkušenější ze zkušených mu moc nepomohli a po hrubých chybách Tomáše Lettla a Radka Mázora jsme darovali 2 samostatné nájezdy na mladého brankáře a bohužel hosté se v nabídnutých příležitostech nemílili. Těmito chybami jsme hosty vrátili do zápasu a ti začali být nepříjemným soupeřem. Po další zbytečné chybě dostali hosté výhodu přímého volného kopu z hranice pokutového území. Hostující Pešek se nemýlil a stav zápasu byl rázem již jen o jednu branku. Naštěstí se domácí oklepali z této studené sprchy, přepnuli z profesorského stylu fotbalu opět na aktivní presing a držení míče a rázem přidali uklidňující branku. Poté již domácí Svinům moc míč nepůjčili a dokráčeli si k nakonec nervóznímu vítězství v poměru 5:3 a postupu do semifinále poháru.

Za vyzvednutí stojí kombinační hra domácích, skvěle se uvedla nová posila Jan Samec, který Bechyni posílil z FC Kamenná. Veliké uznání patří mladým hráčům Bechyni, kteří přistoupili k o mnoho starším soupeřům s dostatečným respektem, ale rozhodně ne bázlivě. I diváci, kterých se sešlo u hřiště rovných 30 se jistě bavili.

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
10. 3. 2024 16:00 Pohár Muži 2023-2024

Venue

UMT Soukeník
Soukeník, Planá nad Lužnicí, Lhota Samoty, Planá nad Lužnicí, okres Tábor, Jihozápad, 391 01, Česko

Výsledky

Klub1st Half2nd HalfGoals
Muži415
SK Sviny033
Goals
5
3
Assists
0
0
Yellow Cards
0
0
Red Cards
0
0