Výsledky víkendových zápasů ( 7 – 8.11.2015 )

Poslední podzimní kolo nepřineslo našim týmům snadný los. Muži odjížděli na hřiště Meteoru Tábor , týmu z předních míst tabulky . Dorost odehrál na domácím hřišti šlágr kola , zápas prvního s druhým , soupeřem nám bylo společenství Táborsko B / Chotoviny . A aby to nebylo vše , oba zápasy se hrály souběžně , takže si jednotlivé týmy nemohly hráčsky vypomoci.

MUŽI : 1B třída sk. C

Meteor Tábor – FC Bechyně 0:3 ( 0:1 )

Branky : Kavka , Houdek , Byrtus E

V desáté minutě hosty poslal do vedení Kavka a tak skončil poločas. V druhé půli přidal druhý gól Houdek a bylo zaděláno na překvapení. Velmi dobrý výkon hostujícího týmu podtrhl v poslední minutě Eman Byrtus a svou brankou stanovil konečný výsledek zápasu.

DOROST : 1A třída sk.C

FC BECHYNĚ – FC MAS Táborsko B / Sokol Chotoviny 3:2 na PK , základní hrací doba 2:2 ( 2:1 ) , PK 3:2

Branky : Klika , M.Vítek , rozhodující PK Krejčí

Sestava : VANÝSEK – KOTALÍK , ŠŤÁSTKA , KREJČÍ , WIDLA – KLIKA , T.VÍTEK , CAIS , NĚNIČKA – R.ŠŤASTNÝ , M.VÍTEK . LÁVKA : TIEN NGUYEN , BAČÁK , TOMAŇ , ŠAFRÁNEK , HRUŠKA

Poslední podzimní kolo přineslo zápas prvního s druhým. Domácí tým ještě neklopýtl a měl náskok před svým soupeřem pět bodů. Šlo o hodně a předzápasová nervozita byla velká. Vzhledem k velkým hráčským ztrátám jsme do utkání vstupovali s cílem alespoň urvat bod. Díky karetnímu trestu absentoval nejlepší střelec týmu Zeman ( zatím 24 branek ) , dále byl mimo pravý bek Drozd ( výron v kotníku ) a stoper Podzimek . Druhý stoper Hruška byl mimo Bechyni a stihl se vrátit až na druhý poločas. Proto na stoperském postu dostal opět příležitost velký talent našeho fotbalu žáček Vašek Šťástka ( ročník 2002 )
Úvod mají kluci skvělý a ve druhé minutě jdeme do vedení. Roh zahrává M.Vítek a nejlépe se zorientuje Klika a po zemi zakončí. Ve třetí minutě zahráváme přímý kop , Radek Šťastný položí míč na hlavu Mariana Vítka a je to 2:0 . V osmé minutě je v čisté šanci Radek Šťastný , se střelou ale váhá až promarní nejlepší příležitost a brankář zasahuje. V 16 minutě posílá na hranici vápna zpětnou přihrávku Cais , do míče se opírá Tomáš Vítek a vysílá ránu jako z děla , bohužel do tyče. Poté se hra začíná vyrovnávat a dočká se i soupeř. Ve 27 minutě břichází brejk hostů , stoper Krejčí chce řešit situaci fotbalově , ale je pod tlakem a to se nevyplácí , chybuje a útočník proniká na bránu. Přestože Šťástka ho stihne zkřižovat , vystřelit už soupeři zabránit nestíhá a vyvedená střela po zemi končí v naší bráně. Soupeře to ještě povzbudí a na hřišti se začíná jiskřit. V závěru poločasu je v šanci Marian Vítek , ale po jeho střele zvoní břevno.
Do druhé části vstupujeme s taktikou zajištěné obrany a brejkové hry , bohužel pro tuto hru nám citelně chybí ostrostřelec Zeman. Většina utkání se odehrává mezi vápny , víceméně bez šancí , přesto soupeř vyrovná. V 78 minutě předvádí individuelní chybu Něnička a ta je proměněna. Remízovým stavem končí utkání a tak o vítězi rozhodují pokutové kopy. V první serii se zaskví náš brankář – Lukáš Tomaň promění. Druhá série opět brankář chytá , ale Marian Vítek také nepromění. Ve třetí sérii oba týmy skórují , za nás se trefí Tomáš Vítek , čtvrtá série brankář Vláďa Vanýsek chytá a Radek Šťastný náš pokus posílá nad bránu a je zde poslední série . Soupeř promění je to 2:2 a vše je na bedrech Davida Krejčího . S přehledem a bez nervů skoruje a rozhoduje o naší výhře na pokutové kopy a zisku dvou bodů
Díky tomuto výsledku si dorostenci upevnili pozici na čele soutěže , získali 35 z 36 možných bodů a po podzimu mají náskok na druhé Táborsko / Chotoviny šet bodů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.